poduszki wypełnione gryką-60-9_edited.jp

Pracownia
Art Zych

Joanna - twórczyni pościeli wypełnionej łuską gryki - o sobie:

Zainspirowani życiem blisko natury i klimatem tradycyjnej wsi lubelskiej, razem z mężem, wiele lat temu, odkryliśmy bogactwo tego ciekawego regionu jakim jest gryka.

Doceniliśmy nie tylko wspaniałe walory odżywcze kaszy gryczanej, ale też niezwykłe właściwości łuski gryki jako wypełnienia poduszek i materacy. Znacząco podniosło to jakość życia nie tylko nas samych, ale też wielu osób, które zaczęły użytkować nasze wyroby.

Korzystając z osobistych doświadczeń, opracowaliśmy swój autorski projekt materaca kanałowego i kilkanaście kształtów poduszek wypełnianych łuską gryki a także ziołami np. lawendą, 

Tak jak w naturze, a nie w przemysłowych uprawach, rośliny nawzajem się przenikają i tworzą urozmaicony ekosystem, tak i ja nie produkuję swoich wyrobów, ale je... tworzę, nadając im indywidualny charakter.

Oprócz w pełni naturalnego wypełnienia, jakim jest łuska gryki, używam też materiałów pochodzących wyłącznie z roślin, preferując przy tym tkaninę lnianą.

Właściwości prozdrowotne gryki i łuski z niej pochodzącej znane były już od wieków, świadomie kontynuuję więc tę tradycję.