stolart.jpg

STOL-ART

Firma "STOL-ART" to pan Gotfryd. W jednej osobie, jak to się zwykło mówić człowiek -orkiestra.

Projektuje swoje meble, wytwarza prototypy, dobiera bejce, woski i lakiery, ażeby mógł powstać wyrób wyjatkowy, rodzący się gdzieś w wyobraźni człowieka zakochanego w swojej pracy. A miłość ta trwa już od trzydziestu lat...

Pana Gotfryda poznaliśmy wiele, wiele lat temu poszukujac stolarza z pasją, zacięciem, i z "rękodzielniczym" rozumieniem rzemiosła. Takiego który wykonałby dla nas coś czego inni stolarze z szerokiej okolicy nie zdecydowali się wykonać. Były to drzwiczki do dębowch mebli gabinetowych. Piekne, idealnie dopracowane, uzupełniły nasze wymarzone, wypieszczone mebelki :)

Ideą rzemiosła reprezentowanego przez pana Gotfryda jest odzwierciedlenie w wyrabianych przedmiotach cech jego wytwórcy, takich jak wrażliwość, indywidualne poczucie estetyki, styl.

W stolarni pana Gotfryda produkcja oparta jest w głównej mierze na ręcznej pracy, a nadawanie wyjątkowch form przedmiotom użytecznym,

po to by sprostać wyobrażeniom swoich odbiorców, jest najważniejszym 

celem.

Po za tym, że jest świetnym stolarzem, pan Gotfryd jest również uznanym

renowatorem organów kościelnych. Realizował projekty między innymi  w Parafii św. Mikołaja w Wilczy, Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie, Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku i wiele innych. 
Praca ta najlepiej odzwierciedla jego charakter, gdyż wymaga niebywałej wręcz dokładności i cierpliwości.

Podsumowując jest to człowiek trochę niedzisiejszych czasów, jednocześnie poszukujący nowych rozwiązań i realizujący najbardziej wymyślne zlecenia, używając jednak metod zgodnych z tradycją stolarską, z nadzieją, że nie zaniknie. 

0