top of page
biżuteria_koronkowa-312.jpg

PANI MAGDALENA BODNAROWSKA

  Pani Magda Bodnarowska sztukę haftu płaskiego, haftu Richelieu, szydełkowania i robienia na drutach poznała jeszcze w domu rodzinnym.

  Przygodę z koronką czółenkową , tzw. frywolitkową rozpoczęła w roku 2002. Przewodnikiem po tajnikach tego rękodzieła były anglojęzyczne publikacje internetowe, które w połączeniu z uporem twórczyni, pozwoliły osiągnąć jej mistrzowskie umiejętności. Ponieważ odtwarzanie wzorów stało się dla pani Magdy zbyt proste, od pewnego czasu z powodzeniem opracowuje swoje wzory na bransoletki, zawieszki, naszyjniki, kołnierzyki, kolczyki, ozdoby świąteczne, serwetki i inne cacka.

  Koronczarka najchętniej pracuje z nićmi metalizowanymi w kolorach złota, miedzi, srebra, czerwieni, które pasują do finezyjnego wzoru koronki frywolitkowej. Swoje wyroby wzbogaca perełkami, koralikami, kamieniami szlachetnymi.

  Zajmuje się oczywiście również wyrobami z nici bawełnianej,

w różnych zestawieniach kolorystycznych, i o różnorodnych kształtach. Ta biżuteria cieszy się ogromną popularnością, gdyż daje możliwość zestawienia

z każdym niemal ubiorem.

  Pani Magda zajmuje się zdobieniem koronką sukien ślubnych, sukien wieczorowych, wykonuje wstawki koronkowe do koszul, sukienek, koszulek nocnych i innych częsci stroju, czy garderoby.

 Narzędziem do wyrobu koronki jest czółenko, z którym nasza twórczyni nigdy się nie rozstaje, bo przecież można zawsze i wszędzie oddawać się pasji :)

  Pani Magda od lat bierze udział w licznych targach i jarmarkach, kiermaszach rękodzieła w Nowym Sączu, w Krzeszowicach, Zabierzowie, Chorzowie.

Przyjeżdża również na Ogólnopolskie Zjazdy Miłośników Haftu

w Ustroniu.

Chętnie angażuje się w działania różnych fundacji np. Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy w Oświęcimiu.

  Jest osobą baaardzo pozytywnie zakreconą, wesołą, szaloną, życzliwą, ciepłą.

W swoim domu urządziła pracownię, gdzie przy kawie i miłej konwersacji wprowadza nas w świat koronki czółenkowej.

 

bottom of page