O NAS

Nasza firma powstała w 1994 roku. Przez długie lata  związani byliśmy wyłącznie z działalnością handlową, jednak od roku 2015 rozwijamy się w kierunku zgodnym z naszym wykształceniem i pasją. 

Nasze dzieci poszły już własną drogą, stworzył się czas na realizację planów, które poczyniliśmy w młodości, a które w natłoku codziennych spraw gdzieś się rozpłynęły. Pomyśleliśmy, że świat nie tylko do młodych należy, w średnim wieku też można jeszcze dokonać rewolucji. Wielu rzeczy musimy się jeszcze nauczyć, wiele potknięć jeszcze przed nami, ale jesteśmy szczerzy w tym co robimy i mamy nadzieję, że ta szczerość i konsekwencja zaowocuje czymś pięknym. 

 

Naszym celem jest przybliżenie Państwu technik rękodzielniczych, szczególnie tych, które odchodzą pomału w zapomnienie.

Techniki dawniej używane w niemal każdym gospodarstwie, dzisiaj w dobie maszyn i rozwoju przemysłu, tracą sens istnienia. A przecież to było tak niedawno... 

Szukamy i spotykamy się z osobami kultywującymi tradycję. Jest wiele takich osób w Polsce. Chcemy o nich mówić i przedstawiać ich pracę, przypłaconą nieraz zdrowiem. Bo czyż można porównać pracę dawnych garncarzy, łyżkarzy, koronkarzy, rymarzy z dzisiejszą masową produkcją?

Wszyscy mamy świadomość jak długo powstaje łyżka, serweta czy haft na poduszce. Są to długie godziny pracy ze schylonymi plecami i wytężaniem wzroku.

Mamy również nadzieję, że nasza działalność przyczyni się do poprawy ich bytu, poprzez zwiększenie zapotrzebowania na te unikalne wyroby.

Zapraszamy Państwa do uczestniczenia w naszych poczynaniach. 

                        Życzymy mile spędzonych chwil 

                                                     Beata i Tomek